Pneumatiky Goodyear reCharge se samy regenerují a přizpůsobují podle potřeb

Goodyear vyvinul první bezdušovou pneumatiku zhruba před 65 lety. Nyní pracuje na vývoji pneumatiky, která se sama regeneruje. Pneumatika je navržena pro budoucnost, kde jsou vozy bez řidiče normou – budoucnost, která se pomalu blíží.

Pneumatika reCharge zatím existuje pouze jako koncept. Jádrem konceptu reCharge je obnovitelná a biologicky rozložitelná směs běhounu, kterou lze znovu nabíjet jednotlivými kapslemi. Výsledkem je radikální zjednodušení procesu výměny pneumatik. Kapsle plněné kapalnou směsí na míru umožní regeneraci běhounu. Pneumatiky se díky nim budou moci v průběhu času uzpůsobovat klimatickým podmínkám, stavu vozovky nebo prostě jen tomu, jak chcete cestovat. Kapalná směs se bude přizpůsobovat profilu každého řidiče vytvořenému díky umělé inteligenci, takže pro ně bude šitá na míru.

Goodyear také plánuje vyrobit sloučeninu z biologického materiálu a vyztužena vlákny inspirovanými jedním z nejpevnějších známých přírodních materiálů – pavučinou. Díky tomu by měla být extrémně odolná a 100% biologicky rozložitelná. Podle Goodyear by se architektura kola také trochu ohýbala, aby nahradila jízdní komfort pneumatik. Tento nový tvar pneumatiky by byl dostatečně tenký a robustní, aby se eliminovala potřeba udržování tlaku nebo aby se auto zastavilo kvůli defektu.

Zdroj: Goodyear

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766