Biomikina s vestavěnou maskou může pomoci chránit před COVID-19

Hazel a Carlton Solle založili před třemi lety oděvní společnost G95, aby vyrobili šály se zabudovanými vzduchovými filtry, pro lidi, kteří se chtěli vyhnout znečištění ovzduší, ale nechtěli nosit masky. Dnes, protože pandemie pustoší svět, se zdá, že myšlenka společnosti je vysoce předvídavá.

Solleovi založili společnost poté, co Carlton onemocněl na služební cestě do Číny, a bylo řečeno, že příčinou nemoci může být vysoká úroveň znečištění ovzduší. Solle se zdráhal nosit masku, takže pár začal navrhovat a vyrábět šály s vestavěnou filtrací. Brzy zjistili, že existuje trh šál pro lidi se zdravotními problémy, jako jsou autoimunitní poruchy, rakovina a alergie, a také pro ty, kteří se chtějí vyhnout smogu a kouři z požárů.

Dnes společnost vyrábí masky pro agenturu FEMA (Federal Emergency Management Agency) a některé nemocnice, ale vyvíjí také další produkty pro spotřebitele. Jednou z nich je mikina s vestavěným vzduchovým filtrem, který používá dva typy nanofiltrační technologie blokující až 99,75% částic větších než 0,1 mikronu, což je účinnější než některé masky N95 (koronavirus COVID-19 má velikost přibližně 0,125 mikronů)).

Vestavěnou masku lze pevně zatáhnout za kabel na zadní straně kapuce a mikinu lze prát asi 50krát, než začne účinnost filtrace klesat. Společnost také prodává ochranné brýle, které lze kombinovat s kapucí pro ještě větší ochranu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766