Umělec Daniel Arsham navrhl pro Uniqlo umělecká díla spojená s Pokémony

Daniel Arsham je současný americký vizuální umělec, který je znám svou prací mísící umění s architekturou a módou, pro dystopická témata a pro uměleckou spolupráci s ikonami populární kultury. Umělec nedávno spustil Archive Editions, což je platforma věnovaná prodeji uměleckých děl a sbírek v limitované edici, výhradně v Číně.

Arsham je prvním umělcem, kterému byl udělen přístup do archivu Pokémonu, a prvním projektem Archive Editions byl kolaborativní díl s Pokémonem jménem Eroded Pikachu. Jedná se o sochu Pikachu, která vypadá, jako by ji odhalili archeologové. Arsham to popisuje jako „fiktivní archeologii“ a „pomník Kanta (oblast pokémonského světa) odhaleného v průběhu času.“

Malá socha je vytvořena z bílé lité pryskyřice a oxidu hlinitého a je zmenšenou verzí větších bronzových děl od Arshama. Socha je součástí širšího kolaborativního projektu Pokémon s názvem „Relics of Kanto Through Time“. Tato sbírka bude zahrnovat plakáty, další sochy a kolekci oblečení UNIQLO UT s monotónní grafikou „erodovaných“ Pokémoních postav, jako jsou Pikachu, Mewtwo a Jigglypuff.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766