Agentura Achtung! vytvořila virtuální kancelář, kde se mohou scházet zaměstnanci pracující z domova

Stejně jako mnoho lidí na celém světě i pracovníci kreativní agentury Achtung! se sídlem v Amsterdamu již několik týdnů pracují vzdáleně. Zatímco se pracovníci účastnili schůzek prostřednictvím webové kamery, mnoho z nich také zmeškalo skutečný kontakt se svými kolegy. V reakci na to společnost vytvořila virtuální verzi své kanceláře a pozvala všechny své zaměstnance na drink party.

Virtuální kancelář byla vytvořena pomocí Mozilla Hubs. Jedná se o platformu s otevřeným zdrojovým kódem, která uživatelům umožňuje sdílet videa a hovořit mezi sebou ve virtuální realitě. Na rozdíl od mnoha VR systémů je Mozilla Hubs přístupný z webového prohlížeče a je kompatibilní s různými platformami VR. Používání je také relativně snadné – Achtung! navrhl svou modelovou kancelář během jednoho týdne.

Všichni ze 70 zaměstnanců společnosti byli vyzváni, aby využili bezplatnou VR místnost, vytvořili si vlastní avatary a připojili se k celospolečenskému večírku. Společnost doufá, že virtuální aktivity pomohou udržet pozitivní náladu a morálku.

„I v této podivné době si myslíme, že je nesmírně důležité být v kontaktu. A nejen diskutovat o stavu projektů, ale také se bavit, být v kontaktu, nechat se inspirovat a ukončit týden společně,“ uvedl kreativní ředitel společnosti Jasper Janssen.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766