Návrháři z Raw Color upravili ponožky tak, aby pomáhaly v prevenci šíření koronaviru

Holandské designérské studio Raw Color, které je známé svými jasnými a barevnými vzory, navrhlo DIY hack – pomocí svérázných ponožek se snaží lidi naučit kýchat do ohbí lokte, aby nedocházelo k šíření bakterií COVID-19 do okolí. Tato metoda je doporučována i lékaři, protože při kýchnutí do ruky se mohou bakterie dostat snadno na obličej tím, jak si lidé nevědomky dotýkají obličeje v průběhu dne. Návrh Elbow Sock nabízí způsob, jak se držet této praxe a zároveň udržovat vaše oblečení čisté.

S cílem povzbudit kutilskou mentalitu během tohoto období, studio hledalo něco, co každý může snadno vytvořit s každodenními domácími předměty. Zjistili, že pata ponožky dokonale sedí na loktu a přišla s řešením, jak jednoduše ušmiknout špičku jakékoli ponožky; po použití může jít rovnou do pračky. Tento koncept umožňuje uživateli mít úplnou kontrolu nad výrobou ochranných pomůcek, kolik chce.

Elbow Sock byl navržen v rámci iniciativy Create Cures, kterou spustii čínští designéři Frank Chou a Chen Min, s cílem nalézt praktická řešení, která zabrání šíření koronaviru. Návrh dua Raw Color je zdaleka nejjednodušší a nejsnadnější a autoři doufají, že se mu podaří uchytit. Povzbuzením lidí, aby používali odvážné barvy a vzory pro svou Elbow Sock (loketní ponožku), vytvoří vizuální připomínku k procvičování lepší hygieny.

Zdroj fotografie: Raw Color

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766