Designérka Jonna Breitenhuber vytvořila z mýdla obal na sprchový gel

Ročně v průměru použijeme jedenáct lahví sprchového gelu a deset lahví šamponu, což má za následek asi 75 kilogramů plastového odpadu na člověka. Designérka Jonna Breitenhuber si položila otázku, proč je produkt, který se používá asi měsíc, vyroben z materiálu, který se v průměru rozpadne 500 let?

A tak vznikl obal SOAPBOTTLE, který si klade za cíl tento problém vyřešit. Z názvu jasně vyplývá, že obal je vyroben ze samotného mýdla. SOAPBOTTLE tak produkt přenáší do samotného obalu, protože mýdlo je vyrobeno z přírodních zdrojů a je biologicky rozložitelné, takže odpadům lze zcela zabránit.

Obal se rozpouští pomaleji, takže udrží v sobě klasický sprchový gel nebo šampón. Po použití lze obal použít jako ruční mýdlo nebo jej upravit na jiné čistící prostředky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766