Streamovací platforma Taobao rozšiřuje vzdělávací program pro čínské farmáře

Online platforma Taobao spadající pod společnost Alibaba, má v plánu využívat živé vysílání, aby pomohla zemědělcům na venkově. V roce 2018 přitáhl Taobao více než 400 milionů diváků, aby sledovali živé přenosy představující zemědělce a úředníky místní správy, kteří diskutovali o výzvách, poskytovali školení o marketingových technikách a pomáhali propagovat zboží. Nyní Taobao rozšiřuje svůj program.

Taobao ohlásil plány na spolupráci s 1 000 zemědělci v oblastech s nízkými příjmy ve 100 krajích, aby jim pomohl generovat každý měsíc příjem více než 10 000 RMB (přes 32 000 korun). V rámci programu bude Taobao také spolupracovat s místními vládami a zvát čínské popové hvězdy a celebrity k propagaci místních projektů.

Livestreamingový kanál Taobao si pro videa vyhrazuje denní dvouhodinový slot. Má také v plánu spolupracovat s mediálními kanály, jako je China Central Television a Zhejiang TV, aby profesionálně produkoval živě vysílaný obsah o čerstvých produktech a samotných farmách. Cílem je umožnit zemědělcům spravovat své vlastní eshop kanály živě a podpořit podnikání v chudých oblastech.

V tiskové zprávě vysvětlil ředitel Taobao pro e-commerce obsah Chen Lei myšlenku nového programu ke snížení chudoby „využitím e-commerce a přímého přenosu prostřednictvím kreativních digitálních technologií.“ Společnost říká, že se zavázala v roce 2019 podpořit tržby v odvětví zemědělství ve výši 3 miliard RMB (10 miliard CZK).

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766