Hastings Contemporary nabízí vzdálenou prohlídku galerie prostřednictvím robotů

Protože miliardy lidí na celém světě zůstávají v karanténě kvůli ochraně před pandemií COVID-19, tak muzea a galerie po celém světě rozšířily svou přítomnost v online světě. Jedna malá galerie v jižní Anglii, Hastings Contemporary, nyní posunula vzdálený obsah o krok dále tím, že pomocí robotických telemostů poskytla „živé“ prohlídky galerie.

Roboti se skládají z malé kamery usazené na dvou velkých kolech, které často používají lidé, jenž musí být doma nebo v nemocnici kvůli oslabenému imunitnímu systému či postižení, aby se mohli zúčastnit vzdělávacího, pracovního a společenského života

Muzeum se spojilo s projektem D4D, Accentuate UK a Bristol Robotics Lab na University of West England s cílem nabídnout „návštěvu“ galerie v těchto časech pandemie. Prohlídky využívají robota Double, vyvinutý společností Bristol Robotics Lab. Robot umožňuje průvodce a až pěti návštěvníkům putovat galerií podle libosti. Uživatelé si mohou přiblížit jednotlivá díla a prohlédnout si oblíbená díla.

Galerie doufá, že použití robotických telemostů by nakonec mohlo pomoci odstranit překážky v přístupu k umění. Ředitel galerie Liz Gilmore vysvětlil v tiskové zprávě, že:

„Každý může a měl by mít šanci zažít umění bez zdí nebo bariér, a doufáme, že bude jednou z nabídek nezávislých galerií, které povedou investování k odolnější a inkluzivní budoucnost.“

Zdroj fotografie: Will Barrett/Hastings Contemporary

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766