OpenVent je ventilátor navržený během hackathonu v reakci na globální pandemii

Jedním z hlavních problémů pandemie COVID-19 je nedostatek ventilátorů po celém světě pro lidi, kteří jsou zasaženi závažnými příznaky této choroby. Ventilátory jsou klíčové pro udržení těchto obětí naživu, ale nestačí uspokojit obrovský nárůst celosvětové poptávky. V Německu se federální vláda pokusila najít řešení tohoto nedostatku a dalších problémů tím, že uspořádala hackathon s názvem #WirvsVirus („We vs Virus“).

Hackathon přilákal více než 42 000 lidí, kteří strávili 48 hodin společně přípravou nápadů pro řešení pandemie. Mezi nápady, které byly vyvinuty během hackathonu, patřily webové stránky pro koordinaci logistiky a hledání pracovních příležitostí pro lidi, kteří potřebují pracovat z domova; digitální síť spojující školy a děti, která poskytuje podporu při učení; aplikace upozorňující uživatele, pokud byli v kontaktu s někým, kdo byl testován pozitivně; a open-source ventilátor vyrobený pomocí 3D tisku.

Německá vláda si vybrala 20 nejslibnějších nápadů vyvinutých během hackathonu a rozhodla se jim dát finanční podporu pro další rozvoj. Ventilátor, nazvaný OpenVent, byl vyvinut společností Infineon a používá ambuvak, komponenty vytištěné díky 3D tisku a software kompatibilní s Arduino. Pás a motor jsou umístěny v pouzdru a ambuvak je umístěn v řemenu. Motor vyvíjí tlak na pás, aby vypustil vak a uvolnil jej, aby se nafoukl.

Plány zařízení jsou k dispozici jako soubory s otevřeným zdrojovým kódem na GitHubu. Nico Kelling, jeden z inženýrů v týmu OpenVent, zdůrazňuje, že design byl záměrně jednoduchý a dodal: „Pracujeme na nejjednodušším možném konceptu, aby na něm mohli pracovat i ostatní. Doufáme, že náš nápad umožní poskytnout velké množství zařízení v krátkém časovém období, protože tím můžeme zachránit životy.“

Zdroj obrázku: Thingiverse

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766