IKEA nechala vytvořit hudební playlisty pro domácí mazlíčky

Víme, že zvířata nemohou vnímat rytmus ani takty. Vědecké výzkumy ukazují, že zvířata slyší pouze určité frekvence hudby. Výzkumníci tedy studovali chování zvířat a zjistili, že kočky a psi jsou klidnější, když hudba obsahuje určité specifické harmonie. U psů jde o kmitočty kolem 40 Hz a jejich tóny (80 Hz, 120 Hz, 160 Hz). V případě koček fungují všechny frekvence nad 7,500 Hz (zejména některé frekvence kolem 22 000 Hz, které lidské uši nedokážou zachytit).

A také zjistili, že zvuky harfy jsou nejúčinnější, klavír je na druhém místě. S ohledem na to IKEA požádala společnost Ogilvy Social.Lab, která požádala berlínskou společnost Lucha Libre Audio, aby vyvinula konkrétní seznam skladeb pro majitele domácích zvířat.

Majitelé zvířat mohou hudbu pustit, když jdou mimo domov, aby kočky a psi nezničili jejich pohovky, křesla atd. Vznikly tak skladby hrané na harfu na frekvenci pro kočky i psy, aby je mohli během dne poslouchat a být v klidu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766