Značka Lanvin kvůli pandemii vytvořila virtuální módní přehlídku

Během Paris Fashion Week spolupracoval Lanvin s video platformami Douyin (TikTok), Yizhibo, iQiyi a luxusním e-tailerem Secoo, aby vytvořil módní přehlídku v cloudu. Značka také pozvala módní blogery a Jiayi (嘉羿) z boyband kapely UNINE, aby streamovali ze zákulisí show pod hashtagem #lanvinCloudBasedRunway, což vedlo k více než 5 milionům zhlédnutí.

Kromě nové kolekce oblečení představil Lanvin nejnovější kabelky – inspirované každodenními předměty, jako jsou krabičky pro zákusky – vyvolaly boom na čínských sociálních sítích a to pomohlo nasměrovat mladší publikum ke značce.

Ještě působivější byl experiment s virtuální realitou, která zákazníkům umožnila zažít vzácný pohled z první řady. Diváci také mohli nakupovat virtuálně ve vlajkové lodi BFC v Šanghaji tím, že se okamžitě spojili s obchodními partnery na síti WeChat.

Pandemie skutečně testuje schopnost značek reagovat na stávající situaci, zejména v luxusním průmyslu. Stejně jako Lanvin bylo klíčem pro mnoho designérů zvýšení interakce člověka pomocí technologie. Toto kreativní řešení, které poskytuje inovativní způsoby spojení se spotřebiteli, drasticky tlačí rozvoj živých přenosů, virtuální reality a nových nástrojů sociálních sítí způsobem, který v dohledné budoucnosti změní přístupy k marketingu.

Zdroj foto: Jing Daily

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766