Nová technika mapování pomáhá vytvořit migrační koridory pro divokou zvěř

Vědci z Washingtonské státní univerzity vytvořili novou techniku mapování potenciálu obnovy krajiny pro zlepšení koridorů divoké zvěře. Tento proces poskytuje vážené hodnocení síly právního orgánu, kterým se řídí jednotlivé pozemky, a přirozenosti uvažovaného prostředí. Následující mapy poskytují projektům chránících přírodu a organizacím data, která pomáhají upřednostňovat přidělování zdrojů.

Výzkumný tým vedený postgraduální studentkou Amandou Stahl zmapoval oblasti potoka Okanogan County. Jako testovací případ byly výsledky obzvláště cenné, protože zahrnovaly řadu různých typů vlastníků půdy, včetně federálních, státních a kmenových, a rozmanitost zvířat, která by měla prospěch z posíleného koridoru pro životní prostředí.

Vědci zjistili, že zaměření se na mapování podél potoků a řek byly potenciální přínosy snadno znásobeny, a to i pro člověka, ptáky a ryby. O tuto techniku již projevily zájem další organizace a požádaly tým, aby zmapoval větší oblasti. Výsledky byly zveřejněny v časopise Conservation Biology v únoru 2020.

Zdroj fotografie: Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762