Chytré pouliční cedule Soofa udržují místní komunitu v kontaktu během krize COVID-19

Soofa, je odnož mediální laboratoře na MIT (Massachusetts Institute of Technology), která poskytuje městům okolo Bostonu chytré pouliční cedule poháněné sluneční energií ke sdílení veřejných informací. Společnost na podporu světové snahy potlačit koronavirus COVID-19 otevřela svou platformu pro malé podniky zdarma všem majitelům místních firem. Časový rozvrh oznámení registrovaných na každou aktuálně používanou ceduli byl aktualizován tak, aby upřednostňoval oznámení místní správy.

Soofa vytvořila řadu šablon pro organizace, které mají pomoci šířit jejich informace v oblasti veřejného zdraví. Navíc, jak se informace objevují a mění téměř každou hodinu, tak se cedule aktualizují téměř okamžitě. Senzory zabudované v každé ceduli Soofa také pomáhají vládním úředníkům měřit dopad na různých místech. Místní čtvrti zatím vykazují výrazný nárůst chodců, zatímco centra měst odhalují drastický pokles počtu kolemjdoucích.

Jednotlivci se mohou na tyto cedule dívat také jako na způsob, jak zůstat ve spojení, poděkovat klíčovým pracovníkům nebo podporovat komunitní podniky. Soofa spolupracuje s dalšími čtvrti Bostonu Brookline, Somerville, Everett, Malden a také s řadou dalších organizací, včetně škol a muzeí. Všichni využívají výhody aktuálnosti cedulí, aby sdělovali své nejnovější zprávy, rady a nabídky místní komunitě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766