Umělá inteligence DeepMind nyní dokáže porazit člověka na Atari v 57 hrách

DeepMind, dceřiná společnost Google, představila umělou inteligenci jménem Agent57, která dokáže porazit průměrného člověka u 57 klasických her Atari.

Systém dosáhl tohoto výkonu pomocí hlubokého učení, techniky strojového učení, které pomáhá umělé inteligenci zlepšit své rozhodování zkoušením různých přístupů a poučení se ze svých chyb.

DeepMind sdílí chválu ve svém blogovém příspěvku, kde označují Agenta57 jako všeobecnějšího agenta v Atari57 od počátečního měřítka, který konečně dosahuje nadprůměrného výkonu nejen u jednoduchých her, ale také u nejnáročnějších.

Tím, že se stroje učí, jak hrát tyto komplexnější hry, dosahují schopnosti myslet a jednat strategicky. Univerzální učební algoritmy společnosti DeepMind umožňují strojům se učit prostřednictvím gamifikace a pokoušet se získat inteligenci a chování podobné člověku.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766