Dron od Draganfly dokáže detekovat lidi nakažené koronavirem

V současném stavu je jeden z hlavních problémů u pandemie COVID-19, že nikdo neví, kdo je nakažený a jak rozšířená je nemoc ve vaší oblasti. University of South Australia a kanadská společnost vyrábějící drony Draganfly Inc., se spojily s cílem vyvinout „pandemického drona,“ Nebojte, nejedná se o drona, který šíří pandemii. Tato technologie používá speciální senzory a počítačové vidění k detekci těch, kteří jsou infikováni touto novou respirační chorobou.

Dálkové snímání a počítačové algoritmy je mnohem praktičtější způsob detekce viru. Tento nový robot pracuje v davech, které mohou zahrnovat kanceláře, letiště, výletní lodě a pečovatelské domy, a je schopen sledovat teplotu osoby, srdeční frekvenci, dýchací frekvenci a detekovat kýchání a kašel.

Tato technologie byla původně představena v roce 2017, kdy tým demonstroval svou schopnost měřit srdeční a dechovou frekvenci a analyzovat lidské pohyby při detekci kašle a kýchání ve vzdálenosti až 10 metrů pomocí dronu a do 50 metrů z pevně uchopených kamer.

Zdroj fotografie: YouTube video

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766