Společnost LVMH začala místo parfému vyrábět dezinfekci

LVMH je domovem luxusních značek jako Christian Dior a Givenchy, ale právě teď poskytují kritické zásoby těm, kteří to potřebují během koronavirové pandemie. Když francouzská vláda vyzvala značky, aby pomohly vyrábět klíčové zdravotnické potřeby, LVMH okamžitě reagovala tím, že jednu ze svých továren proměnila z výrobny luxusního parfému na ruční dezinfekci.

Během 72 hodin navrhla řešení v továrně Dior a v prvním týdnu vyprodukovala 12 tun dezinfekce pro nemocnice ve Francii. Společnost plánuje zvýšit výrobu i v blízkých továrnách Givency a Guerlien a prohlásila, že „LVMH bude tento závazek nadále dodržovat, dokud to bude nutné.“

Důvod, proč se LVMH dokázal tak rychle adaptovat, je mnohostranný. Naštěstí dezinfekční prostředek vyžaduje pouze tři hlavní složky – očištěnou vodu, ethanol a glycerin – to vše, co společnost již měla po ruce. A zařízení na výrobu kosmetiky není daleko od farmaceutického vybavení, takže by mohlo být rychle znovu použito. Například kovová nádrž obvykle používaná k destilaci vůně byla přeměněna na stroj používaný k míchání ingrediencí. Kromě toho je viskozita dezinfekčního prostředku velmi podobná mýdlům a zvlhčovačům, která LVMH již vyráběla, takže všechny stejné plnící stroje, plastové lahve a dávkovače by mohly být znovu použity.

Zatímco některé značky byly od začátku zjevně spojeny s COVID-19, luxusní módní značka neměla jasnou roli a mohla by stejně snadno zůstat mimo konverzaci. LVMH zastavením své výroby a využitím svých zdrojů k dobrému účelu je hlavní posun, který pomůže lidem zůstat v bezpečí a generovat pozitivní sentiment značky v budoucnu.

Zdroj fotografie: Directindustry

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766