Společnost Chipotle zavedla virtuální stravování v reakci na pandemii COVID-19

Vzhledem k tomu, že sociální distancování a uzavírání kvůli COVID-19 způsobilo, že se více lidí začalo navzájem vyhýbat a přestalo chodit na jídlo do rostaurací po celém světě. Společnost Chipotle tak přišla s novým způsobem, jak si udržet zákazníky, aby nakupovali tacos. Kromě toho, že Chipotle nabízí bezplatnou donášku a balení chráněné proti neoprávněné manipulaci na mnoha místech v USA, tak dále pořádá každodenní relaci „Chipotle Together“, která běží na videokonferenční stránce Zoom.

Mezi hosty jsou i celebrity, které přitahují pozornost mladšího publika, kteří nemají problém sledovat živé online přenosy a hledají způsoby, jak se bavit i v karanténě. Sezení se může zúčastnit až 3 000 fanoušků, kde není třeba rezervace do konferenční místnosti na Zoomu.

V mnoha městech a státech bylo nařízeno, aby se restaurace uzavřely nebo nabízely jídlo skrz okýnko či rozvoz. To vedlo k 65% meziročnímu poklesu v tržbách. Mnoho řetězců bude muset najít způsoby, jak rychle posílit své doručovací služby, aby mohly zůstat v byznysu a udržet si zaměstnance v práci.

Společnost Chipotle již na mnoha místech vybudovala drive-thru přezdívané „Chipotlanes“, spustila specializovanou doručovací službu, a v některých obchodech instalovala vyhrazené regály pro vyzvednutí jídla. Zvyšující se digitální objednávky, které v roce 2019 dosáhly 1 miliardy dolarů (927 milionů EUR), jsou klíčovou součástí strategie růstu společnosti Chipotle a mohou společnosti pomoci zvrátit následky pandemie koronaviru.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766