Reebok představil běžecké boty Forever Floatride Grow vyráběné z rostlin

Značka Reebok oznámila zahájení výroby běžeckých bot Forever Floatride Grow, které budou na bázi rostlin. To je součástí cíle značky snížit používání plastů na bázi ropy a vytvořit botu, která používá většinou udržitelné přírodní ingredience, aniž by byla ohrožena výkonnost bot.

Mezipodešev běžecké boty je vyrobena z bobů Skočece obecného, díky čemuž nabízí vysoce výkonné a lehké odpružení, a má přirozeně biologicky rozložitelný svršek vyrobený z eukalyptových stromů. Má také ponožkovou podšívku vyrobenou z pěny vodních květů, která nabízí odolnost vůči přirozenému zápachu a podešev z přírodní gumy, která byla získána ze skutečných kaučukových stromů.

Prezident značky Reebok, Matt O’Toole, vysvětlil, že komunita běžců je nejhlasitější a vášnivější, pokud jde o hledání udržitelnějších produktů: „Chceme pomáhat běžcům při jejich nejlepším výkonu a zároveň, aby se cítili dobře v botách, které nosí,“ řekl v tiskové zprávě.

Boty Forever Floatride Grow bude uvedeny na trh na podzim 2020. V rámci dalšího úsilí o vytvoření udržitelnějších produktů se společnost Reebok také zavázala snížit panenský polyester ze své materiálové směsi a jeho cílem je do roku 2025 zcela eliminovat jeho používání.

Stejně jako zbytek módního průmyslu i odvětví sportovního oblečení stojí před výzvou k větší ekologické a sociální odpovědnosti. Společnost Reebok uspořádala své úsilí o udržitelnost do dvou pilířů: [Ree]Grow, který se zaměřuje na používání přírodních materiálů, a [Ree]Cycled, jehož cílem je použití recyklovaných a znovu použitých materiálů. Značka, jejíž součástí je Forever Floatride Grow, v současnosti zkoumá řadu opatření na udržitelnost.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766