0

Britský startup Nourished, používá technologii 3D tisku k výrobě vitamínových „bonbonů“ určených pro individuální potřeby zákazníků. Žvýkací vitamíny jsou sladké a vyrobené z veganského gelu.

Nourished nabízí svým zákazníkům několik způsobů, jak si vybrat doplňky. Mohou si projít online kvízem určený k určení, jaké druhy živin zákazník nejvíce potřebuje. Mohou si také vytvořit svůj vlastní bonbon volbou libovolných sedmi živin z celkového výběru 28. Nourished pak živiny vytiskne ve 3D vrstvách, aby vytvořil personalizovaný vitamínový bonbon.

Zákazníci si také mohou objednat předem připravené balíčky doplňků navržené podle konkrétních témat. Například bonbony Proofed Party obsahuje směs živin, která napomáhají regeneraci během „party“, včetně probiotik a vitaminu D pro posílení imunity, vitaminy B12 a C, které pomáhají zpracovávat toxiny, HydroCurc a extrakt z černého pepře, aby se minimalizoval zánět, a zázvor pomáhají s nevolností a zlepšují trávení.

Podle Caitlin Stanley umožňuje použití 3D tisku kombinovat velké množství živin v jedné kapsli. Je tomu tak proto, že mnoho aktivních složek ve vitaminech spolu navzájem interferuje. Tisk ingrediencí na sebe zajistí, že každá ingredience funguje sama o sobě.