Nový koncept obchodu Lush snižuje množství odpadu pomocí digitálních obalů

Nový koncept obchodu Lush v japonském Šindžuku nahradil veškeré značení, seznamy složek a cenovky digitálním obalem. Zákazníci používají aplikaci Lush Labs pro přístup k ikonám a videím, která se používají místo tradičních prvků. Kromě předcházení plýtvání je digitální obal zvláště užitečný pro svou kapacitu a flexibilitu. V obchodě Lush je to perfektní prostor pro poskytování bonusových materiálů, jako jsou make-up tutoriály.

Aplikace je k dispozici ve čtyřech jazycích – japonštině, korejštině, zjednodušené čínštině a angličtině a existuje verze pro iOS i Android. Obchod v Šindžuku je rozložen do čtyř úrovní a zahrnuje řadu interaktivních prvků. Kolem zákazníků je pásový dopravník, který rozzáří pestrobarevné produkty a nadměrné verze svých slavných sprchových želé. Na vnější straně budovy je také obrovská digitální obrazovka.

To nejlepší pro návštěvníky, kteří se zastaví kdykoli ve dne nebo v noci, je interaktivní okno. Pomocí aplikace se zákazníci mohou dozvědět o produktech a nakupovat je přes výlohu. Výrobky jsou poté dodávány domů v recyklovaných a kompostovatelných obalech.