Volvo Trucks představil novou řadu vozů pomocí jedoucí věže poskládané z náklaďáků

Volvo Trucks se po delší době vrací s novou kampaní, která využila gravitaci, aby značka ukázala sílu svého nejnovějšího sortimentu nákladních vozidel.

Čtyři z nejnovějších nákladních automobilů, které byl uvedeny na trh, byly poskládány na sebe, aby vytvořily 15 metrů vysoké, 58 tun vážící silniční monstrum. Na samotném vrcholu této kamionové pojízdné věže stál samotný prezident společnosti Roger Aim.

Aim k tomu dodal: „Jsem zvyklý stát na vrcholu věcí, ale natáčení z kamionové věže byla pro mě rozhodně neobvyklým pracovním dnem. A řekněme, že mám určitou úctu k výškám.“

Markus Wikström, inženýr ve společnosti Volvo Trucks, dodal: „Navrhování a stavba věže a zajištění bezpečné jízdy zabralo asi měsíc. V podstatě to bylo možné díky robustnímu konstrukčnímu vozu, Volvo FMX a jeho nový 38tunový podvozek schopný nést hmotnost ostatních. Ale také to vyžadovalo stálou rychlost a kurz, dosažený technologii Volvo Dynamic Steering a zkušeným řidičem.“

Kaskadérský kousek se natáčel na testovací dráze v Gothenbergu ve Švédsku a zahrnuje nové vozy Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX.