0

Společnost Chayn vytváří aplikaci na podporu obětí sexuálního násilí. Cílem této aplikace s názvem You Are Not Alone (YANA) je stát se největším zdrojem informací na světě pro ty, kdo přežili sexuální útoky.

YANA plánuje nabídnout informace o místních a komunitních přístřeší, střediskách a právní pomoci. V nejbližší oblasti uživatele budou k dispozici také informace o digitálních službách. Služby budou k dispozici 24 hodin denně.

Aplikace také poskytne podrobné zdroje o tom, jak nahlásit sexuální napadení a jak dlouho by tento proces měl trvat. Nabídne zabezpečený formát pro zaznamenávání podrobností o incidentu, který pomůže při podání policejní zprávy.

YANA je zaměřena na poskytování kulturně citlivých informací a čerpá ze zkušeností těch, kdo přežili sexuální útoky. Tato aplikace je jedním z 10 finalistů výzvy Next Tech to Connect, ačkoli je v současné době ve výrobě, bude zpočátku dostupná pouze ve Velké Británii a Indii. Společnost Chayn podporuje oběti pohlavního zneužívání ve Velké Británii, Indii, Pákistánu a na celém světě od roku 2013.