0

V úvodu krátkého videa „The Moldy Whopper“ uvidíte jak foody stylista skládá dohromady Whopper. Přísadami jsou dokonale poskládány a sendvič vypadá perfektně. Jenže následný časosběr za doprovodu melodie What A Difference A Day od zpěvačky Aretha Franklin ukazuje, jak hamburger postupně plesniví před našimi očima v průběhu 30 sekund. Nejprve začne vadnout salát, pak se začne na mase objevovat bílá, chlupatá plíseň, která poté zezelená. Následně zjistíme, že celý plesnivějící proces trval 34 dní a video končí textem „Krása bez umělých konzervačních látek“.

Plesnivějící hamburger je součástí celosvětového úsilí značky, v rámci kterého se snaží o odstranění umělých konzervačních látek z Whopperu a dalších potravin. Značka uvedla, že dosáhla milníku odstraněním umělých konzervačních látek ze sendviče Whopper ve většině evropských zemí a na vybraných trzích ve Spojených státech.

Burger King ve svém prohlášení napsal, že v současné době zavádí sendvič Whopper bez konzervačních látek, barviv nebo příchutí z umělých zdrojů v USA, produkt je již k dispozici ve více než 400 restauracích v zemi a do všech restaurací dorazí konec roku. V USA je více než 90 % všech potravinových složek v restauracích Burger King bez barviv, příchutí a konzervačních látek z umělých zdrojů. Značka uvedla, že ze všech potravin odstranila také Glutaman sodný a vysoce fruktózový kukuřičný sirup.

„V restauracích Burger King věříme, že skutečné jídlo chutná lépe. Proto tvrdě pracujeme na odstraňování konzervačních látek, kvaviv a příchutí z umělých zdrojů z potravin, které servírujeme ve všech zemích světa.“

Fernando Machado, globální marketingový ředitel Burger Kingu.

Zdroj obrázku: Adweek