Prefabrikované domy Stilt Studio lze snadno sestavovat a převážet

Budovy Stilt Studio jsou navrženy jako náhrada běžného krátkodobého přístupu k budování na Bali. Jedná se o prefabrikovanou, modulární a snadno sestavitelnou stavbu. Struktury navržené architektem Alexisem Dornierem mají mnoho využití a přicházejí s řadou ekologicky šetrných aspektů. Nazvednutí nad zemí snižuje stopu stavebního a stavebního procesu. Každé Stilt Studio má také křížové větrací místnosti a střechy na sběr dešťové vody, což umožňuje maximalizovat místní klima.

Střecha zahrnuje velký převis, který stíní a chladí interiér a poskytuje prostor pro solární panely nahoře. Stilt Studio lze snadno rozebrat a přepravovat, takže časté pohyby jsou mnohem levnější a méně znečišťující. Studia lze také spojit, aby vytvořily větší obytné prostory, a přicházejí v různých provedeních.

Dornierovy plány na rozšíření výroby ateliérů zahrnují výměnu ocelových rámů za vrstvené dřevo a prodej hotelům a jiným turistickým organizacím. Úplně první studio Stilt Studio bylo vytvořeno jako nový pracovní prostor pro Dornierův designérský tým a je uprostřed lesnaté oblasti u Ubudu na Bali.

Modularita ve stavebnictví často snižuje čas a výdaje. Často se vyskytuje v osobních domácích projektech pro jednotlivce a rodiny, kteří se snaží snížit svou ekologickou stopu. Vzhledem k tomu, že se místní samosprávy přizpůsobují měnícím se komunitám, z nichž mnohé se stále více urbanizují, může flexibilita modulární výstavby pomoci zlepšit dostupnost.