Kampaň Liferun odměňuje hráče Fortnite za záchranu životů

Americký herní gigant Epic Games a Mezinárodní červený kříž vytvořili vzájemnou spolupráci v rámci hry Fortnite, kde odměňují záchranu místo ukončení životů. Hra je součástí kampaně na zvýšení povědomí o humanitární práci Červeného kříže v konfliktních oblastech.

Liferun je herní režim Fortnite vycházejícího z „deathrun“. Nový herní režim však převrací scénář tím, že odměňuje hráče za životy, které zachrání. Hráči získají možnost zahrát si mise, ve které musí zachránit čtyři životy. To odráží globální práci Mezinárodního červeného kříže. Hráči soutěží o splnění úkolů, jako je poskytování lékařské péče civilistům, odminování území a rychlé rozdělování pomoci. Za tyto výzvy získávají body, stejně jako v tradičních Fortnite hrách.

Liferun byl spuštěn v lednu na herním kongresu PAX South 2020 v Texasu v USA. Herní režim lze hrát zdarma a digitální agentura Wunderman Thompson spolupracovala s herními specialisty Team Evolve na vytvoření módu Liferun.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762