Londýnská policie odrazuje kolemjdoucí od sledování reklamy, aby si dávali pozor na zloděje

Britská Metropolitní policie spustila novou kampaň upozorňující na pouliční loupežná přepadení. Reklamní agentura AMV BBDO vytvořila kampaň, kde policie žádá veřejnost, aby ignorovala její reklamy. Lidé často chodí nočními ulicemi Londýna s očima přilepenými k obrazovkám telefonu a se sluchátky v uších, čímž jsou pro zloděje snadnější oběť zejména v situaci, když jsou sami.

Jak tedy nejlépe upoutat pozornost veřejnosti a zároveň ji požádat, aby se vyhýbala rozptylování? Reakcí jsou venkovní, rozhlasové a digitální reklamy, které lidem připomínají, aby se „Rozhlíželi a byli opatrní.“

Kampaň je zaměřena na noční ekonomiku hlavního města a na turisty. Vybízí lidi, aby věnovali více pozornosti svému okolí, zejména ve čtvrti Westminster, kde dle výzkumu je úroveň loupeží nejvyšší, zejména ve večerních hodinách.

Citylight doporučuje kolemjdoucím:

„Nedívejte se na tento plakát. Místo toho si dávejte pozor na zloděje.“

V rozhlasové reklamě jsou posluchači vyzváni, aby: „přestali poslouchat tuto reklamu“. Místo toho je jim řečeno, aby poslouchali svému okolí a věděli tak, co se kolem nich děje. Stejná strategie se vztahuje i na řadu mobilních reklam a využívá například i pivní tácky v barech.

Stephanie Day, vedoucí marketingu Met policie, řekla: „Chtěli jsme kampaň, kde policie jen neříká, co mají dělat, a tato kreativa nám pomohla využít „disruptivnější“ přístup. V kombinaci s naší operativní policejní aktivitou a partnerskou prací doufáme, že nám tato kampaň opravdu pomůže snížit počet loupeží v ulicích Londýna.“