0

Jízda městem na kole může být osvěžující, ale zároveň může být otřesná a nebezpečná. Jen za rok 2019 zemřelo v České republice 27 cyklistů. Příčiny byly různé, ale mnohdy to bylo způsobeno špatnou viditelností cyklistů.

Proto se automobilka Ford rozhodla přijít s řešením v podobě emoji bundy. Jedná se o cyklistickou budou s LED displejem na zadní straně, který zobrazuje různé emoji, aby cyklista mohl vyjádřit různé emoce jako je úsměv řidiči vozu, který ho například pustil. Bunda kromě toho umí zobrazovat i směrové symboly pro případ, kdy cyklista chce odbočit.

Lingvista, kognitivní vědec a profesor na Tilburgské univerzitě Neil Cohn dodává: „Emoji se staly nedílnou součástí našeho jazyka, ať už k vyjádření výrazů v obličeji, humoru nebo sarkasmu, pomáhají nám vyjádřit se rychle. Tato bunda vytvořená ve spolupráci s Ford Share the Road umožňuje cyklistům vyjádřit své pocity a vytváří důležité emocionální spojení mezi nimi a ostatními účastníky silničního provozu.“

Kromě lingvistů spolupracoval Ford s průmyslovými designéry z Designworks. Tato bunda je zatím jen koncept a není jasné, zda je Ford hodlá uvést na trh.

Zdroj fotografie: Ford