0

Aplikace Peanut funguje ve stylu Tinder aplikace, ale je určená pro maminky, kde je pro ně vyhrazené fórum a komunitní prostor. Uživatelky zveřejňují řadu témat, jako je těhotenství, zdraví a fitness, práce, peníze a mateřství. Podpora otěhotnění je nejnovější formát, který podporuje ženy na jejich cestě, při snaze stát se novopečenými matkami.

Zakladatelka Michelle Kennedyová vytvořila aplikaci poté, co zažila izolaci, která často doprovází rané rodičovství. Nalezení přátel podle místa se ukázalo okamžitě jako úspěšné, a jak počet uživatelů rostl, tak i intimní a smysluplné konverzace. V tu chvíli Kennedyová rozšířila aplikaci tak, aby zahrnovala fóra Q&A (otázky a odpovědi) s názvem Peanut Pages. Nedávno představila skupiny Peanut, což je Peanut Groups, kde nyní probíhá většina aktivit aplikace.

Z nedávného kola financování v rámci rizikového kapitálu vzešlo 4,5 milionu EUR na zaměření na pokračující růst komunitních fór. Kennedyová plánuje v příštím roce zdvojnásobit počet zaměstnanců společnosti a upřednostnit podporu pro komunitu žen snažících se o dítě. Aplikace je k dispozici pro iOS i Android a je zdarma a lze ji získat v USA, Velké Británii, Austrálii a Kanadě.