IKEA vyvíjí svůj první obchod, kam nebudete muset dojíždět autem

IKEA představila svou městskou polohu pro nadcházející obchod ve Vídni, díky čemuž je zcela eliminuje potřebu aut. Jako první u této společnosti bude obchod zdoben více než 100 stromy a nebude mít žádná parkovací místa.

Obchod, který navrhlo studio Querkraft Architekten, bude mít mřížkovitou podobu obalenou zelení. Inspirace pro tuto výraznou strukturu je modelována policemi a také nabízí flexibilitu, pokud jde o uspořádání. Prosklené boxy rozšiřují podlahovou plochu a nabízejí orámovaný pohled do interiéru. Otevřenost a průhlednost vytvářejí příjemné prostředí. Budou existovat tři různé vstupy, které uspokojí potřeby různých zákazníků, ať už jsou tu pro spontánní návštěvu nebo dlouhou nákupní cestu.

Šestipodlažní stavba bude hostit obchod IKEA v prvních čtyřech podlažích a na horních podlažích se nachází ubytovna s 345 lůžky, restaurace a střešní zahrada. Centrální dutina vedoucí z úrovně terénu na střešní zahradu spojí vše dohromady a umožní snadný přístup do prostor. Obchod bude poskytovat každodenní doručovací služby, takže si zákazníci nebudou muset dělat starosti, jak nákup dovézt domů za využití veřejné dopravy.

Stavba obchodu začala tento měsíc na Mariahilfer Straße, dominující nákupní ulici ve městě, a očekává se, že bude otevřena na podzim roku 2021.

Zdroj fotografie: IKEA

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766