V Praze vznikl pop-up bar W/O nabízející nealkoholické koktejly

Nealkoholické koktejly jsou již nějakou dobu celosvětovým trendem, o kterém jsme několikrát psali i zde. Jednou z nejznámějších značek je Seedlip, která vyrábí destiláty bez alkoholu a spolupracuje s ní několik světových značek jako například Virgin Atlantic. V České republice se tento trend též rozrůstá, ale pomalejším tempem. To však může změnit nová distribuční společnost W/O (Without), která do České republiky začíná dovážet značky jako jsou Lyre’s, Stryyk, Caleño či Everleaf.

„Lyre’s a Stryyk jsou pilíři našeho portfolia, jelikož umožňují komukoli okamžitě jejich produkty použít a namíchat si skvělý nealkoholický koktejl. Ty pak doplňujeme specialitami jako například drinkem Caleño, který by se dal nejlépe popsat jako nealkoholický gin na bázi mochyně a jalovce,“ komentuje Jan Jelínek, zakladatel společnosti W/O.

Koktejly z nealkoholických destilátů upřednostňuje podle něj čím dál větší počet lidí, a nejedná se jen o abstinenty. I lidé, kteří běžně pijí alkohol, vítají možnost alternativy, když zrovna na alkohol nemají náladu nebo pít nechtějí.

Značka W/O zahájila své působení začátkem února (v dobře zvoleném měsíci, kdy běží každoroční výzva Suchej únor) pop-up koktejl barem v pražském Karlíně, hned vedle restaurace Spojka, kde budou nealko destiláty po celý měsíc rovněž k dostání.  S mobilním pop-upem barem plánuje společnost cestovat i po letních festivalech.

Zdroj fotografie: CocktailCollective