Škoda Auto využila rozšířenou realitu k umístění svých vozů do hokejového zápasu

Když dojde ke kolizi licenčních a sponzoringových podmínek, které nedovolují marketingovou podporu přímo v místě akce, tak jako značka máte většinou smůlu. Přesně to se stalo během IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů 2020, kdy automobilka Škoda Auto nemohla využít své tradiční umístění vozů v rozích kluziště. To ji však neodradilo od toho, aby to zkusila jinak.

Ve spolupráci s kreativní agenturou Isobar, Českou televizí a dalšími partnery vytvořila řešení využívající technologii augmentované reality, které automobilce umožnilo vložit virtuální 3D modely vozů Kamiq a Scala přímo do živého vysílání hokejového zápasu. K výrobě byly použity 3D data automobilů, ze kterých se vytvořily zjednodušené verze virtuálních modelů. Studio Paranormal navíc pro věrohodné zobrazení v rámci televizního přenosu nasimulovalo chování světelných a pohybových podmínek product placementu na stadionu.

Po úspěšné premiéře se otevřela příležitost pro nový reklamní formát, který značkám nabízí možnost zviditelnění v rámci jakéhokoliv programu vysílaného živě na stanicích ČT Sport, Nova Sport a televizi O2.