Martin Agency upravila známé pohádky, aby v nich figurovaly silnější ženské postavy

Kreativní agentura Martin Agency spustila neziskový projekt, který upravil klasické pohádky pro moderní éru. Projekt „Now Upon a Time“ používá originální zápletky z pohádek, ale mění detaily tak, aby představil silnější ženské postavy a pozitivnější vzory pro chlapce i dívky.

Projekt začal tím, že agentura SVP a kreativní ředitel Neel Williams četl pohádku před spaním svým dvěma mladým dcerám. Je dobře známo, že pohádky jsou silně genderově stereotypní, přičemž dívky a ženy v příbězích jsou téměř vždy zachráněny svými mužskými protějšky a Williams uznal, jak je to nezdravé a zaostalé. Kreativci v agentuře Martin Agency přepracovávají příběhy a publikují nové vizuální verze online, stejně jako ve formou podcastů a audioknih. A co víc, veškerý materiál je zdarma.

Doposud agentura přepracovala šest příběhů, od Červené Karkulky po Sněhurku, a mnoho dalších se připravuje. Cílem podcastů a audioknih je pomáhat dětem využívat jejich představivost, pomáhat zaneprázdněným rodičům, kteří nemusí mít vždy čas na čtení před spaním, a samozřejmě předefinovat genderové stereotypy již od mladého věku. Hudební a zvukovou produkci vytvořili zdarma Rainmaker Studios, BANG a Pull Music.

Martin Agency by ráda zdůraznila, že příběhy nejsou jen pro dívky. Williams řekl pro magazín Campaign: „Ano, řeší to trochu problém s princeznou, ale postavy a příběhy jsou přitažlivé pro každého, a my musíme dát tyto pozitivní vzory a chytřejší, statečnější princezny před novou generaci mladých mužů.“

Projekt „Now Upon a Time“ hledá další neziskové organizace, s nimiž by mohl rozšířit jejich poselství. Cílem je v budoucnu zpřístupnit tištěné knihy a další výrobky, jako jsou trička. Projekt je také skvělý způsob, jak Martin Agency může udržet svůj tým svěží a nadšený, pokud jde o podporu vášnivých projektů.