Fanoušci kapely Pearl Jam mohli odhalit vydání nového alba pomocí AR filtru

Rocková skupina Pearl Jam využila rozšířenou realitu (AR) a sociální sítě k vytvoření interaktivního lovu pro své fanoušky. Původní účel nebyl znám, ale nakonec se to ukázalo jako škádlení a propagace nadcházejícího vydání dalšího alba a turné kapely.

Kampaň začala 10. ledna, kdy skupina zveřejňovala na svých účtech na sociálních sítí tajemné obrázky. Další příspěvky propagovaly interaktivní mapu, která byla k dispozici na webu PearlJam.com. Odtud mapa vedla fanoušky ke konkrétním místům ve velkých městech po celém světě a povzbuzovala ty, kteří se tam rozhodli cestovat, aby si prohlédli, co tam viděli, pomocí speciálního Instagram Lens filtru a poté sdíleli své zkušenosti na sociálních sítích.

Ti, kteří se rozhodli zúčastnit, nakonec našli plakát zobrazující to, co se později ukázalo jako obálka nového alba Pearl Jam, „Gigaton“. Při pohledu přes instagramový filtr se kresba – tající polární ledovce – rozanimovala a animace byla doplněna o zvukový klip, který se přehrával prostřednictvím chytrého telefonu uživatele.

Zdálo se, že mnozí si tuto zkušenost užívali, zveřejňovali obrázky a videa na svých účtech na sociálních sítích, z nichž mnohé kapela repostovala na svých hlavních platformách. Pearl Jam nenechal své fanoušky dlouho čekat a 13. ledna oznámil podrobnosti o novém albu, které vyjde 27. března.

Zdroj fotografie: PearlJam