0

Francouzské online tržiště Back Market prodává použité a zlevněné elektronické zboží. Když společnost v loňském roce spustila službu ve Spojených státech, uvědomila si, že mnoho z použitých výrobků, které prodával, byly propagovány celebritami na Twitteru, když byly původně uvedeny na trh. Společnost se proto rozhodla ušetřit peníze ze svého rozpočtu a použila tyto tweety z druhé ruky.

Společnost Back Market spustila reklamní kampaň „Repasované tweety“ vytvořením vtipného videa vysvětlujícího, jak společnost znovu použila tweety amerických celebrit. Společnost Back Market analyzovala stovky Twitter účtů patřících k celebritám, aby nalezla staré tweety chválící produkty dostupné na webu společnosti, když byly poprvé uvedeny na trh. Společnost pak na Tweety odpověděla vtipem a znovu je zveřejnila.

Celkem Back Market repasovala tweety více než 300 osobností, včetně Baracka Obamy, Kendall Jenner a Eda Sheerana. Mnoho influencerů za to také něco získalo, protože Back Market poslal produkty asi 187 z nich, kteří tweetovali poprvé.

Podle Back Marketu se návštěvnost webových stránek společnosti v USA během měsíční kampaně zvýšila o 457 procent – což je docela dobrá návratnost za prakticky žádnou investici.