Letecká společnost Edelweiss nabízí letenky zdarma pomocí AR hry

Švýcarská letecká společnost Edelweiss vytvořila výstižně pojmenovanou AR hru „Catch a Flight to Buenos Aires“ (Chytněte let do Buenos Aires), aby zvýšila povědomí o svých nových přímých letech z Curychu do Buenos Aires.

Uživatelům stačí, aby si stáhli aplikaci, nasměrují svůj telefon na letící letadlo, a pokud správně odhalí ten správný let do Buenos Aires, mohou vyhrát letenky pro dva zdarma.

Aby to bylo o něco jednodušší, aplikace ukazuje odpočítávání, kdy skutečné letadlo do Buenos Aires odlétá, a uživatelé se mohou přihlásit k odběru oznámení, když se letadlo objeví na na obloze.

AR hra je zajímavý a poutavější způsob, jak zvýšit povědomí o nové službě či produktu. Tradiční reklamní metody mohou fungovat, ale tohle ve skutečnosti umožňuje lidem interagovat, na rozdíl od pouhé pasivní konzumace sdělení. Navíc je to další příklad toho, jak fyzické objekty v reálném světě získávají digitální vrstvu a také se stávají potenciálními nástroji pro zapojení. Když se všechno fyzické stává digitálním, je zajímavé sledovat budoucnost reklamy.

Zdroj fotografie: Horizont