Dvoupodlažní plovoucí dům má pomoci rozšířit příměstský život k vodě

Postgraduální student umělecké školy Wojciech Morsztyn navrhl plovoucí koncept domu, který je z velké části soběstačnou, dvoupodlažní konstrukcí poháněnou obnovitelnou energií. Domy, vytvořené jako alternativní řešení stoupajících hladin moří, mohou být ukotveny společně ve skupině. V ideálním případě se nachází jen pár metrů od městského pobřeží, každé seskupení domů je proprojeno  prostřednictvím chodníků. Když jsou spojeny dohromady, může tak společně utvářet větší sousedství.

Každý plovoucí dům využívá kombinaci sluneční a elektrické energie, dále filtruje a ukládá vodu. Vzhledem k blízkosti každé komunity k pobřeží si Morsztyn představuje obyvatele, kteří cestují na pevninu a zpět snadno a rychle, jak je ve zvykem u příměstských dojíždějících. Odvětví pohostinství bude mít zájem nejspíš i vytvořit nabídku plovoucích domů jako ubytování.

Domy by mohly být komerčně dostupné do 10 až 15 let a jejich předpokládaná cena by se měla pohybovat kolem 174 000 EUR. Další rozvoj myšlenky zahrnuje rozšíření obnovitelných zdrojů energie, aby komunita mohla žít úplně nezávisle.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766