Hyperstealth Biotechnology vyrobilo skutečný neviditelný plášť pro vojenské využití

Kanadská společnost Hyperstealth Biotechnology Corp. vytvořila materiál, díky kterému se stávají objekty „neviditelnými“. Přenosný materiál nevyžaduje zdroj energie a byl prodáván pro vojenské použití. Materiál zvaný Quantum Stealth připomíná gadget z filmu Mission Impossible. Funguje tak, že ohýbá paprsky světla, takže objekty za ním jsou neviditelné. Blokuje také ultrafialové, infračervené a krátkovlnné infračervené vlny.

Společnost říká, že její ultratenká, lehká a mobilní forma je ideální pro vojenské akce. Video demonstrující Quantum Stealth ukazuje, jak by mohl například pomoc s maskováním tanků a dalšího vojenského zařízení. Lehký materiál lze ohýbat a skládat. Je navržen pro nošení v batohu vojáka a může být také použit k výrobě padáků.

Společnost Hyperstealth Biotechnology Corp, známá svými maskovacími produkty, již požádala o patent na svůj materiál. Také požádal o patenty na holografický zobrazovací systém.

Vytvoření neviditelného pláště bylo dlouho považováno za téměř nemožný úkol. V minulosti se vědci pokusili používat elektromagnetické vlny a látky vyrobené člověkem, nazývané „metamateriály“. Výsledky však nedosahovaly skutečné neviditelnosti. Společnost Hyperstealth Biotechnology Corp se domnívá, že materiál Quantum Stealth představuje významný průlom v oboru. Společnost navíc již pracuje na technologii, která dokáže odhalit maskované předměty.