V Dillí se začaly prodávat “panáky” čistého kyslíku v reakci na vysokou úroveň znečištěného vzduchu

V indickém Novém Dillí byl v listopadu vyhlášen stav ohrožení veřejného zdraví, kdy se úroveň smrtících částic ve vzduchu zvýšila na 60násobek limitu, který Světová zdravotnická organizace považuje za bezpečnou. V reakci na veřejné pobouření nad zdravotní krizí podnikatelé Aryavir Kumar a Margarita Kuritsyana otevřeli Oxy Pure, bar nabízející „panáky“ kyslíku.

Zákazníci Oxy Pure dostanou nosní kanylu, odlehčenou trubici podobnou těm, které se používají k dodávce kyslíku v nemocnicích. Zákazníci umístí zařízení pod nosní dírky a mají možnost dýchat kyslík bez zápachu nebo kyslík naplněný aromatem, jako je citronová tráva, levandule, třešně a eukalyptus. Bar se nachází v luxusním nákupním středisku a cena za 15 minut stojí přibližně 4,50 EUR.

Spoluvlastník Aryavir Kumar, který dříve pracoval jako hoteliér, tvrdí, že nepodniká kvůli zisku, ale nicméně plánuje otevření míst na letišti v hlavním městě i ve městech Bombaj a Bengalúr.

Přestože odborníci varují, že dýchání čistého kyslíku 15 minut denně nepřinese nic pro zmírnění toxických účinků vzduchu v Dillí, zákazníci mají po relaci „svěží“ a „uvolněný“ pocit.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766