Poštovní úřad ve Finsku představil úschovnu balíků určenou pro nakupování v e-shopech

Finský státní poskytovatel poštovních služeb Posti otevřel 1. listopadu v Helsinkách nové zařízení s názvem Box s velkými skříňkami na balíčky a šatnou pro online nakupující. Místo bude také sloužit jako fyzický obchod pro online maloobchodníky a testovací prostor pro nové digitální služby společnosti Posti.

Posti provedla studii, která ukazuje, že téměř pětina Finů očekává, že do roku 2025 bude častěji nakupovat online, ne-li všichni, a proto chtějí zákazníkům usnadnit doručení objednávky do Boxu a vyzvednout si je, když jsou na cestách.

Pokud si například zákazník objedná oblečení online, může vyzkoušet oblečení v Boxu. Pokud mu to padne, může si vzít balíček domů, ale pokud ne, mohou balíček okamžitě vrátit. Posti také umožní zákazníkům otevírat balíky a nechat zbytky balíků k recyklaci. Když jsou zákazníci na místě, tak se mohou postarat o další poštovní aktivity nebo zobrazit pop-up displeje od různých online prodejců, které zde budou prezentovány.

Box byl navíc navržen jako uhlíkově neutrální. Výhodná poloha v centru města je snadno dosažitelná městskou hromadnou dopravou pro všechny zákazníky. Reklamace jsou často největším bodem bolesti v rámci e-shopů. Tento model změnil nepříjemný úkol na příjemný zážitek.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766