Aplikace Farmsmart radí zemědělcům v Keni, jak vypěstovat nejlepší plodiny

Farmsmart, nová aplikace pro zemědělce v Keni, si klade za cíl pomoci pěstovat nejlepší plodiny na určité půdě. Tato aplikace také pomáhá zemědělcům prodávat jejich produkty a sledovat jejich finance.

Farmsmart poskytuje přizpůsobené informace o udržitelném a ekologicky šetrném zemědělství pro drobné zemědělce. Aplikace provede farmáře všemi fázemi procesu. Nejprve žádá zemědělce, aby poskytli základní údaje o jejich velikosti, umístění, ročním období a typu půdy. Poté Farmsmart data analyzuje a poskytuje personalizovaná doporučení prostřednictvím svého chatbota.

Nabízí také informace a doporučení pro všechny fáze procesu pěstování. Aplikace poskytuje řadu dalších služeb, včetně propojení zemědělců, poradenství v oblasti prodeje produktů a pomoci při sledování financí.

Farmsmart, vyvinutý s pomocí britské společnosti Amida, je zdarma k použití a je v současné době k dispozici v Keni. Vývojáři plánují v budoucnu rozšířit pokrytí aplikace.

Aplikace související se zemědělstvím pomáhají zemědělcům nesčetným způsobem, včetně poskytování informací o cenách plodin a trendech v reálném čase. Cílem Farmsmart je poskytnout zemědělcům v Keni okamžitě dostupné informace, bez ohledu na to, kde se nacházejí. Zemědělství se zaměřením na klima má aplikace potenciál pomoci zemědělcům přijmout udržitelnější postupy.