0

Vědci z londýnské univerzity Queen Mary, inspirováni procesem výroby croissantů, vytvořili největší polymerní film s největší hustotou energie. Lisováním a skládáním polyvinylidenfluoridu do více vrstev vědci produkovali 30krát více energie než komerčně dostupný dielektrický kondenzátor s nejvyšším výkonem.

Dielektrické kondenzátory jsou jedním ze tří nejběžnějších zařízení pro ukládání elektrické energie. Ostatní dva jsou baterie a elektrochemické kondenzátory. Dielektrické kondenzátory jsou zvláště užitečné, protože mají vysoký výkon, dlouhou životnost a rychlé uvolňování energie. Až dosud však uchovávaly relativně malé množství energie, pokud nebyly ošetřeny polymerní syntézou nebo ozařováním.

Použitím pekařské techniky k vytvoření filmu tým výrazně zvýšil skladovací kapacitu bez potřeby dalších toxických chemikálií. Velkoobjemová a efektivní zařízení pro ukládání energie jsou zásadní pro úplný a trvalý rozvoj systémů obnovitelné energie. Výzkumný tým plánuje dále prozkoumat komerční a průmyslové aplikace svého objevu.