Společnost Go Negative vyrábí náramky z CO2 zachyceného v atmosféře

Všichni se chceme podílet na snižování emisí oxidu uhličitého. Kalifornská společnost Go Negative vyvinula náramek vyrobený ze zachyceného atmosférického uhlíku. Společnost doufá, že nákupem jejich produktů pomohou spotřebitelé společnosti Go Negative stát se hlavním nákupčím uhlíku s technologií Direct Air Capture, což prokazuje, že existuje velká poptávka po této technologii.

Uhlík v náramcích poskytuje společnost Carbon Upcycling Technologies, která vyvinula způsob ukládání koncentrovaného CO2 v pevných materiálech. Každý korálek je směsí atmosférického uhlíku a jílu s přirozeným zdrojem, který je držen společně s přírodními vlákny.

Náramky jsou k dispozici ve třech stylech a cenových úrovních a peníze z jejich nákupu financují zachycení dalšího uhlíku. Nákupem náramku Negative Black zaplatíte za zachycení dvojnásobku uhlíku použitého k jeho výrobě; koupí náramku Negative Silver, které obsahuje stříbrné korálky, investujete do zachycení pětinásobku uhlíku použitého při výrobě; a Negative Gold, které zahrnuje zlatý korálek, financuje zachycení desetinásobku použitého uhlíku.

Zakladatel ‘Tito’ je také zakladatelem AirMiners, komunity profesionálů sekvestrace uhlíku. Jejich konečným cílem je vyrobit náramek ze 100% atmosférického uhlíku (vzduchové diamanty). Tito vidí náramek jako první krok tímto směrem. Náramek je již plně zafinancován na Kickstarteru, kde si jej můžete pořídit za 75 $. Negative plánuje dodání v březnu 2020.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766