0

Agentura Cheil představuje novou kampaň s náramkem FISH LOVE, který je určený na ochranu rybolovných zdrojů během nejvyšší rybářské sezóny prostřednictvím partnerství s WWF (World Wildlife Fund) Korea a Ministerstvem pro oceány a rybolov.

Kampaň „FISH LOVE Band“ rozdává rychloupínací náramky, které mohou pomoci změřit délku ryby k odlišení nezralých ryb od zralých. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o nadměrném rybolovu nezralých ryb, protože jde o velkou hrozbu pro udržitelný rybolov v Koreji.

Podle ministerstva pro oceány a rybolovu klesla produkce korejského pobřežního rybolovu v roce 2017 na méně než 1 milion tun, což je poprvé po 44 let. Zejména existuje potřeba chránit drobotinu kvůli značné poptávce po nezralých rybách jako pochoutce nebo k mletému krmivu.

Rychloupínací náramek FISH LOVE je nositelná módní položka, které při rozložení funguje jako měřící páska. Na pásmu je vyznačena zakázaná délka odlovu sedmi druhů ryb v období vrcholného rybolovu, jako je například pražma mořská a makrela obecná. Kdokoli může odlišit nezralé ryby od dospělých ryb změřením její délky pomocí této pásky.

Jinwoo Ryu, art director agentury Cheil Worldwide: „Rychloupínací náramek je hračka, která byla kdysi tak populární, když jsem byl mladý, a také perfektní věc, která lidem připomene, aby ve svém každodenním životě nejedli nebo nelovili mladé ryby. Vzhledem k tomu, že rybářská populace se stává mladší, protože se stal novým trendem díky televizním pořadům, náramek FISH LOVE vyvolá pocit nostalgie a bude hrát jako praktický módní předmět. “

Od konce října bude Cheil, WWF Korea a Ministerstvo oceánů a rybolovu distribuovat 20 000 FISH Love náramků po celé zemi na rybářských festivalech a prostřednictvím webových stránek WWF. Kampaně se zúčastní celebrity, aby upoutaly větší pozornost veřejnosti.