0

Produktová designérka Luisa Kahlfeldt navrhla plenky Sumo, které kombinují estetiku s nejmodernějšími tkaninami a konstrukcí. Jak z názvu vyplývá, tak vychází z japonského sportu. Jedná se o první jednomateriální plenky na trhu. Tkanina je vyrobena z SeaCell, přirozeně hladkého, měkkého a antibakteriálního materiálu složeného z extraktů z eukalyptu a řas.

SmartFiberAG vyrábí SeaCell prostřednictvím udržitelného procesu, který nechává mořské řasy zcela beze změny. Použitím metody přirozeného natahování pletené příze má plenka vestavěnou elasticitu, která jí umožňuje uzavřít se stahovací stuhou. To eliminuje potřebu dalších dílů a materiálů, jako jsou uzávěry, pásky nebo knoflíky na suchý zip. Recyklace je totiž mnohem jednodušší, pokud výrobky obsahují pouze jeden materiál.

Aby se zabránilo úniku na minimum, společnost Kahlfeldt spolupracovala se švýcarskou společností Schoeller na začlenění biologicky rozložitelné hydroizolační směsi EcoRepel do pleny. Plenky jsou přírodní vláknité barvy s kontrastním lemováním a stuhami a lze je prát mnohokrát a znovu použít. V září 2019 získala plenka Sumo národní cenu Swiss James Dyson a je v současné době zvažována mezinárodní cena, která bude vyhlášena v listopadu 2019.