0

Pivovar New Belgium Brewing, který mimo jiné vyrábí IPA piva Fat Tire a Voodoo Ranger, používá jedinečnou strukturu řízení. Společnost je vlastněná pracovníky prostřednictvím plánu zaměstnaneckého vlastnictví akcií (ESOP). CEO společnosti tedy pracuje pro zaměstnance.

Tento plán je vlastně finanční nástroj, důvěra, která uzavírá půjčku na koupi společnosti. Po splacení půjčky se akcie rozdělí zpět zaměstnancům. Výsledkem je, že jak společnost roste a její akcie rostou na hodnotě, tak tyto podíly též rostou. Důvěra drží majetek zaměstnanců ve společnosti a slouží jako penzijní účet.

V USA existuje asi 6 600 podniků s podobným typem vlastnictví zaměstnanců, který zahrnuje více než 10 milionů zaměstnanců. Co je od New Belgium Brewing odlišné, je způsob, jakým společnost přijala myšlenku dát zaměstnancům možnost vyjádřit se k tomu, jak je společnost provozována, a také k jejím ziskům. Návrhy zaměstnanců jsou přijímány, neignorovány a zaměstnanci mají větší svobodu se řídit, takže společnost vyžaduje méně manažerů.

Plány vlastnictví akcií zaměstnanců mají širokou podporu napříč politickým spektrem. Dokonce i krajně pravicový think tank American Enterprise Institute zjistil, že zaměstnanci v ESOP mají tendenci zůstat v práci déle, stávají se více kvalifikovaní a pak tyto dovednosti využívají ke zlepšení svého pracoviště, místo aby je odnesli jinam. Jiní poukazují na to, že ESOP mohou hrát roli při snižování mezery v odměňování a při pomáhání lidem šetřit za účelem odchodu do důchodu.