0

Phluid Project se možná stane prvním genderově neutrálním obchodem na světě. Obchod založil Rob Smith, který v průběhu 30 lez spolupracoval se značkami jako jsou Levi’s nebo Macy’s. Rob si klade za cíl jít dál za hranice retailu a vyzvat binární stísněnost.

Mezi jedinečné aspekty obchodu patří genderově neutrální figuríny bez rozlišitelných znaků. Má také vlastní systém pro určování velikosti, který pomáhá zajistit, aby oblečení vyhovovalo všem zákazníkům. Cílem Phluid Project je obecně poskytnout bezpečný prostor svým zákazníkům a jeho webová stránka poskytuje zdroje LGBTQ komunitě, jejím spojencům, rodičům a podnikům.

Obchod nedávno spolupracoval se seriálem Euphoria od HBO tím, že vytvořil genderově neutrální pop-up obchody. Výtěžek z prodeje tote bagu půjde jde do organizace Trevor Project, která se zabývá prevencí sebevražd u LGBTQ lidí.

Výzkum Ipsos Mori ukázal, že pouze dvě třetiny generace Z se identifikují jako „výhradně heterosexuální“. Phluid Project doufá, že povzbudí druhou třetinu této populace, aby se přijala jako jednotlivci.