0

Indická společnost Kritsnam Technologies vyvinula systém, který využívá pokročilé technologie – včetně senzorů, strojového učení, AI a IoT – ke správě dodávek vody. Systém má potenciál pomoci komunitám zajistit udržitelné vodní zdroje pro pití a zemědělství.

Tým začal vytvářet systém poté, co se členové snažili najít spolehlivé údaje o spotřebě vody z vládních zdrojů. Mezi jejich produkty patří kompaktní a nízkoenergetické zemní senzory, které lze široce nasadit pro sběr dat z terénu.

Údaje o životním prostředí v reálném čase jsou pak integrovány do systémů podpory rozhodování pro automatizaci a včasná varování. Velký soubor dat má potenciál pomáhat komunitám přijímat rozhodnutí v reálném čase během povodňových období.

Tyto systémy by také mohly pomoci lokálním vládám při zajišťování udržitelné dodávky vody obyvatelům a zemědělcům. Startup v současné době rozšiřuje své operace. Nakonec plánuje sledovat vodní útvary po celé zemi.

Indie je podle Světové banky jednou z nejvíce nejkrizovějších zemí na světě, co se týče vody. Země v roce 1950 měla 3 000 až 4 000 metrů krychlových vody na osobu a nyní to je 1 000 metrů krychlových. Zatímco nárůst populace představuje část tohoto rozdílu, na vině je také špatné hospodaření s vodou. Řešení založené na datech, jako je systém od Kritsnam Technologies, má potenciál pomoci vládě zlepšit vodní hospodářství.