0

Americká klinika New Hope Fertility Clinic spustila novou kampaň zaměřenou na ženy, které zvažují nebo podstupují oplodnění ve zkumavce (odborně in vitro fertilizace, IVF). Cílem kampaně podle kliniky je učinit vyšetření „lidštějším“ a méně hrozivým.

Vyšetření plodnosti – injekce, hormony a tlak související s postupy – mohou vyvolat pocit těžkosti. New Hope Fertility Clinic zavedla řadu programů, které se to snaží řešit, jako je vyšetření doma a bez jehly.

Součástí úsilí kliniky je kampaň „IVF Made Human“ vytvořená ve spolupráci s reklamní agenturou Terri & Sandy. Využívá emoji a povznášející sdělení k polidštění IVF léčby. Například v jedné reklamě zmatený emoji přemýšlí o tom, jak pacientům říkat, aby si nacvičovali injekce na pomeranči. „Nejste pomeranč,“ říká a propaguje IVF ošetření bez jehly na klinice New Hope Fertility Clinic. Kampaň byla nedávno uvedena na stanici metra Columbus Circle v New Yorku, v blízkosti kliniky na Manhattanu. Bude také fungovat na platformách sociálních sítí.

Kampaň kliniky New Hope Fertility Clinic zdůrazňuje lidské náklady na IVF vyšetření. Postupy jsou drahé a mohou být zdaněny. Ale stávají se více populární, zvláště když lidé hledají děti v pozdější fázi života. Podle britské zprávy Human Fertilisation and Embryology Authority z roku 2017 bylo v zemi v roce 2017 zaregistrováno více než 75 000 léčebných cyklů IVF.