Britská umělkyně Lucy Sparrow použila umění, aby upozornila na konzumní společnost

Nejnovější výstava britské umělkyně Lucy Sparrowové přeměňuje gurmánské jídlo na citlivé umění. Plstěné repliky mají lidi inspirovat k tomu, aby přemýšleli o svém vztahu k jídlu a konzumu.

Od jemných cukrářských výrobků po gurmánské sýry, výstava Delicatessen on 6th vzdává poctu legendárním lahůdkám v New Yorku. Sparrowová znovu vytvořila hojnost gurmánského jídla, díky kterému byl Manhattan tak slavný. Výsledkem je veřejná umělecká výstava, která zve lidi, aby vstoupili do interaktivního vesmíru s jídlem, které konzumují.

Detailní plstěné repliky mají drobné oči a úsměvy, aby zapojily lidi a inspirovaly je k tomu, aby zvážily své konzumní zvyky. Každá položka je na prodej. Výstava je součástí série Art in Focus v Rockefellerově centru v New Yorku. Série, která představuje práce inspirované městem, je vytvořena ve spolupráci s Art Production Fund. Výstava Delicatessen on 6th bude zahájena 20. října.

Výstava zdůrazňuje sílu umění zpřístupnit komplikované sociální otázky. Lucy Sparrow vytvořila pro své umění výklenek, který zve lidi, aby prozkoumali volby, které každý den dělají. Předchozí exponáty se zaměřily na kontrolu zbraní, duševní zdraví a další otázky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766