Zařízení SHOT na základě analýzy vaší pokožky namixuje správné smoothie

Společnosti Panasonic a Layer Design vytvořily zařízení, které umožňuje výrobu koktejlů na zakázku podle typu vaší pleti a nutričních potřeb. Designéři tvrdí, že zařízení SHOT využívá technologii umělé inteligence k vytvoření dokonalého nápoje pro zlepšení osobního zdraví.

Zařízení SHOT bylo vytvořeno kolem konceptu výživy založené na péči. Používá umělou inteligenci a vestavěnou kameru k diagnostice zdraví vaší pokožky. Zařízení proměňuje tyto informace v recept na smoothie a vytváří perfektní přizpůsobený nápoj pro zlepšení zdraví.

Zařízení je součástí řady vynálezů designérského týmu Panasonic ve spolupráci s britským studiem Layer Design. Série, známá jako „Balance of Being“, byla k vidění na Internationale Funkausstellung Berlin v září. Panasonic dosud neoznámil, kdy bude zařízení SHOT k dispozici k prodeji.

Kosmetické výrobky na míru jsou rozvíjejícím se segmentem o hodnotě 3,8 miliardy EUR. Rostoucí povědomí o zdraví a zvýšená poptávka po jídle na cestách řídí rostoucí trh s koktejly. Panasonic a Layer Design vytvořily zařízení, které se zaměřuje na oba trendy a inovativním způsobem kombinuje zájmy spotřebitelů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766